USA walczy z Kubą 95-90 o zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIBA

• USA – Kuba Box Score
  • Dodatkowe cytaty
  • Wyniki turnieju kwalifikacyjnego FIBA ​​Americas World Cup/Harmonogram

Pokonując zdenerwowaną Kubę (0-1) 11:6 w ostatnim meczu 3:40, USA (1:0) otworzyły grę w kwalifikacjach do FIBA ​​World Cup po zaciętym zwycięstwie 95:90 w niedzielę w Chihuahua, Meksyk. Stany Zjednoczone ukończą okno kwalifikacji do Mistrzostw Świata jeden mecz w poniedziałek o 21:00. EST kontra gospodarz Meksyk (1-0). Meksyk pokonał Portoryko (0-1) 90-86 w niedzielnym finale grupy D. Mecz USA-Meksyk będzie transmitowany na żywo na Twitchu.

Dwukrotny strażnik NBA All-Star Izajasz Tomasz (wolny agent) zakończył z wynikiem 21 punktów w USA, w tym krytyczny punkt za 3 na 13,3 sekundy do końca gry, aby pomóc przypieczętować zwycięstwo USA. BJ Johnson (Lakeland Magic) dodał 16 punktów przy strzelaniu za 4 z 7 za 3 punkty, Brian Bowen II (Iowa Wolves) zaliczył 16 punktów i dodał dziewięć najlepszych zbiórek, dopóki Justin Anderson (wolny agent) zdobył 10 punktów.

„To była świetna gra, to był dla nas trudny mecz. Nie graliśmy perfekcyjnie, ale wygraliśmy i to jest ostateczny cel, i będziemy się uczyć od dzisiejszego wieczoru, — powiedział Tomasz. „Wiesz, po prostu zostaliśmy przy tym, po prostu utrzymaliśmy kurs w grze. Trzymaliśmy się planu gry, i wygraliśmy. Jesteśmy podekscytowani wygraną, ale jesteśmy również podekscytowani możliwością budowania na tym i jutrzejszego grania jeszcze lepiej”.

USA strzeliły 49,3% z pola i 41,7% (15-36) z 3 punktów, ale Kuba skontrowała, oddając 51,4% swoich strzałów z boiska i 40,0% (10-25) z 3 punktów. USA miały przewagę 42-33 na szkle.

„Daj Kubie duże uznanie. Myślałem, że przynieśli to do nas, powiedział główny trener USA Jim Boylen . „Byli gotowi do gry. Ich fizyczność pasowała do ich dzisiejszego poziomu umiejętności. Dobrze strzelili piłkę, przenieśli piłkę.

„Mieliśmy dobry tydzień przygotowań. Przygotowaliśmy się na te chwile, i byliśmy zorganizowani, a on (Isaiah Thomas) zrobił wielką sztukę, wielka sztuka, ” powiedział Boylen z Thomasa za 3 punkty. „Myślałem, że na koniec zagrał kilka świetnych zagrań. Nie tylko rzut za 3 punkty, ale podstawowy skok napędu to coś, nad czym pracowaliśmy na koniec gry.

Pozostając w tyle 10-3, Stany Zjednoczone były kilkakrotnie zmuszane do walki z powrotem, aby pozostać w zasięgu Kuby.

Amerykanie prowadzili 22-21 po trafieniu za 3 od Bowena, Jednak Kuba zakończyła pierwszą kwartę z wynikiem 16:5, by w drugiej kwarcie prowadzić 37:27.

USA rozpoczęły drugą zwrotkę biegiem 14-4, który wyrównał wynik 41 i 7:27 do gry. Prowadząc 52-51 pod koniec drugiej kwarty, Stany Zjednoczone., następujące kolejno 3 wskaźniki od Zavier Simpson (Oklahoma City Blue) i Bowen i Czy Davis II? skoczek (wolny agent), poszedłem do szatni przed 60-53.

Kuba, Jednakże, nie wykazywały żadnych oznak, by Stany Zjednoczone przerwały grę, a po pokonaniu Amerykanów 24-13 w trzecim kwartale, Kuba prowadził 77-73 głową w ostatnich 10 minutach meczu.

Stany Zjednoczone pozostały w tyle za 80-73, ale za 3 wskazówki od Bowena i Thomasa, po nich nastąpiła tradycyjna gra za trzy punkty Thomasa, a USA wróciły do ​​przodu 82-80.

Posiadanie wąskiej jednopunktowej przewagi, 85-84, Johnson wyczerpał swoją czwartą trójkę w meczu z 2:44 przed końcem, aby zwiększyć prowadzenie USA do 88-84. Kuba strzelił gola i osiągnął 88-86 z wynikiem 1:14 do gry, ale Thomas zatonął krótki pływak na torze, aby popchnąć USA do przodu 90-86 na 55 sekund przed końcem.

Jasiel Rivero z Kuby, który zdobył najwyższe w grze 34 punkty, sprawił, że po raz kolejny była to gra za dwa punkty po zdobyciu gola na 34 sekundy przed końcem.

Thomas odpowiedział po raz ostatni dla USA, opróżnianie 3-wskaźnika na 13,3 sekundy przed końcem. Rivero zachował wynik meczu nieznany po strzeleniu w ofensywnych zbiórkach na 6,3 sekundy przed końcem, pozostawiając wynik 93-90.

Johnson został sfaulowany przy kolejnym podaniu w boisku i po spokojnym zatopieniu obu prób z rzutu wolnego, gdy zegar wskazywał 5,2 sekundy, Amerykanie odnieśli zwycięstwo.

„Po prostu pozostań z tym, ” powiedział Johnson, zapytany o klucz do wygranej. „Dali nam najlepszy strzał i czasami drużyny w tych momentach pasują. Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, nie pozwalając im wyrzucić nas z naszej gry, i skupiliśmy się na tym, co musieliśmy zrobić, a przez cały czas zrobiliśmy kilka dużych zagrań i odnieśliśmy zwycięstwo.

Asystujący Boylen to doświadczeni trenerzy koszykówki USA Otella Harrington oraz Ty Ellis .

[USA walczy z Kubą 95-90 o zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIBA: https://pl.sportsfitness.win/Wydarzenia-sportowe/Puchar-Świata/1018047233.html ]