Kto wygrał Super Bowl w 1989 roku

?1989 Super Bowl został rozegrany w dniu 22 styczniagra między Bengals Cincinnati i San Francisco 49ers rozpoczął tradycję śledzenie których reklamy emitowane podczas konkursu . . Opis

1989 Super Bowl wyróżniona American Football Conference w Cincinnati Bengals z 12-4 rekord sezonu regularnego przeciwko NFC's10 - 6 San Francisco 49ers . Mecz byłzacięte sprawa obronny na pierwszą połowę z wynikiem remis 3-3 po dwóch kwartałach były w księgach . Po kluby obrotu Rzuty , Bengals ' Stanford Jennings wziął kickoff powrót do lądowania 93 jardów dla 13-6 korzyści dla Cincy . PoJoe Montana - do - Jerry Rice przyziemienia wiązane rzeczy , Bengals kopnął gola pola dla krawędzi 16-13 . Jednak Montana zebrali swój zespół do zwycięstwa comeback gdy znalazł Johna Taylora na 10 jardów przyziemienia przejściu w ostatniej minucie . 49ers zdobył 1989 Super Bowl 20-16 . Jerry Rice S.F. został nazwany Most Valuable Gracz po złapał 11 podań na 215 jardów i wynik .
Rama czasowa

Super Bowl był ostatni rozpocząć przed 6 o ' zegar w godzinach wieczornych , a ostatni być odtwarzane nadrugi , aby w ostatnią niedzielę stycznia. Montana miał tylko 3 minuty i 10 sekund na dobę, aby doprowadzić jego zespół długość pola , rzucanie zwycięski przepustkę z zaledwie 34 sekund w lewo, aby grać .

Znaczenie

trener San Fransisco Bill Walsh zrezygnował z coachingu po Super Bowl w 1989 roku tylko wrócić do rangi uczelni na krótkim epizodzie z Stanford. NFL komisarz Pete Rozelle emeryturę w listopadzie 1989 roku , więc to był ostatni Super Bowl odbędzie pod zegarek. 49ers stał się pierwszym zespołem, który wygra Super Bowl na wszystkich trzech głównych sieci telewizyjnych z tego triumfu przedstawionego przez NBC. Super Bowl XXIII był ostatni na lektora Merlin Olsen , na NFL Hall of Fame , który został zastąpiony przez nr 1 jeden transmisji tandemieprzyszłym roku ironicznie przez Walsh . Foto Foto Foto Geografii

1989 Super Bowl został rozegrany w Miami na Florydzie , co Joe Robbie Stadium. Super Bowl nie zostały zagrane w Miami od 1979 roku , i to byłopo raz pierwszy zagrał w tym mieście , która nie odbyła się w Orange Bowl .
Zbiory Rozważania

Super Bowl togra tylko blisko mistrzostwa od 1981 roku , gdy miał 49ers pokonała Bengals 26-21 w Detroit . NFC cieszył niedawną serię łatwych tras nad AFC przed tym romansie . San Francisco będzie powtórzyć w przyszłym roku mistrzówz 55-10 zniszczenia Broncos i wygrać ponownie w 1995 roku . Imperium