Dallas Super Bowl Historia

Dallas Cowboys był jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w ogóle sportu zawodowego , grając na wielu mistrzostwach od czasu ich powstania w National Football League w 1960 roku . Dallas pojawił się w sumie osiem Super Bowl , wygrywając pięć z nich i tracąc trzy. Podczas gdy ich zwycięstwa były jednoznaczne i brakowało dużo dramatu , ich straty były wszystkie trzy mecze i wyszedł blisko swoich fanów załamany . Super Bowl V

W dniu 17 stycznia 1971 roku spotkał się w Dallas w Baltimore Colts Super Bowl V w Miami na Florydzie -pierwszy Super Bowl zaskarżona na sztucznej murawie . Baltimore strzelił fuks przyłożenie w drugim kwartale na odchylany podanie od Johnny'ego Unitas , która wylądowała w rękach Tight End John Mackey , dudniły 75 metrów , który za muzykę . W grze błędów i obie drużyny toczenia piłkę nad często , Baltimore wygrał na ostatniej drugiej bramki pola z 32 jardów Jim O'Brien . Akcja była konieczna , ponieważ brakowało mu dodatkowy punkt na wynik Mackey'a . Kowboj linebacker Chuck Howley była gra najcenniejszych gracza mimo grając po stronie przegranych .
Super Bowl VI

Prawierok na dzień później, w dniu 16 stycznia 1972 , Dallas wszedł do Tulane Stadium w Nowym Orleanie do walki Miami Dolphins w Super Bowl VI . Rozgrywający Roger Staubach rzucił przyziemienia przechodzi do Mike Ditka i Lance Alworth iobrona Dallas , zaprojektowany przez Coach Tom Landry , dokonał reszty . Wynik 24-3 nie było wątpliwości ; Staubach tylko rzucił 18 podań w Dallas popiera Walt Garrison i Duane Thomas miał na ziemi Imperium Super Bowl X

Dallas wrócił do orange Bowl 18 stycznia 1976 do podjęcia na Pittsburgh Steelers w Miami w Super Bowl X Lynn Swann , akrobatyczne Steeler wideout , byłaróżnica , jak złapał cztery przejścia od Terry Bradshaw na 161 metrów i jeden przyziemienia . Swann tworzyłparę podświetlenia szpuli łapie z obrońcami Cowboy nanoszone na niego i Pittsburghu w dniach o 21-17 wygranej z Swann nazwie MVP . Żadna z drużyn nie może uruchomić piłkę z oszałamiającym sukcesie , z Dallas opierając się głównie na Staubach , który w ostatniej chwili został przechwycony falowanie desperacja .
Super Bowl XII

Super Bowl XII wziął miejsce w New Orleans Superdome w dniu 15 stycznia 1978 r. między Dallas i nowobogackich Denver Broncos . Dallas obrony prześladowani Denver w jednym miscue po drugim i zakończyłdzień powodując osiem obrotów . Denver Rozgrywający Craig Morton i Norris Weese ukończone zaledwie osiem przechodzi między nimi . Staubach rzucił 45 punktów dla stoczni w pierwszym kwartale , a Dallas wziął 20-7 prowadzenie w czwartym kwartale . Opcja z fullback przepustka Robert Newhouse Golden Richards byłwykończenie na 27-10 łatwego Cowboy triumfu .
Super Bowl XIII

Cowboy - Steeler rewanż wzięli miejsce w Miami w dniu 21 stycznia 1979 roku Pittsburgh wygraną thriller przez hrabiego 35-31 . Trzy Bradshaw przechodzi przyziemienia zbudował 35-17 prowadzenie dla Pittsburgh, aledzielny Staubach zebrali swój zespół powraca z jego stylu kodowania . Przycisk odtwarzania w grze nastąpił, gdy Dallas mocno koniec Jackie Smith spadł pewny przyziemienia z Staubach w strefie końcowej późno . Bradshaw 318 m przejście gry wyróżnień zdobył MVP , ale Staubach ugruntował jego spuściznę jako nigdy nie powiedzieć - die lidera w straty .
Super Bowl XXVII i XXVIII

Są dwa Super Bowls , zarówno przeciwko Buffalo Bills , udał się do Dallas one kierowane przeciwnika z łatwością w drugiej połowie każdego konkursu . Pierwsza, która odbyła się w Pasadenie w Kalifornii Rose Bowl w dniu 31 stycznia 1993 roku byłazupełna katastrofa dla Buffalo, który pozwolił cztery przyziemienia przechodzi z Cowboy rozgrywający Troy Aikman . Buffalo rzucił cztery przechwyceniu iść z pięciu zaginionych Fumbles i poddał trzy czwarte kwartał przyłożenia do Dallas Cowboys zdobył jako 52-17 . W Super Bowl XXVIII , która odbyła się w Atlancie , Georgia Dome 30 stycznia 1994 roku w Dallas w rzeczywistości opryskiwacz 13-6 w połowie, ale wrócił za prowadzenie ewentualne game MVP Emmitt Smitha . Smith zakończył z 132 metrów w terenie iobrona Dallas usztywnione w drugiej połowie na 30-13 zwycięstwo.
Super Bowl XXX

Super Bowl XXX zobaczył Dallas dłoń pokonać Steelers zdobyć zemsty za straty poniesione 16 i 19 lat wcześniej . Odbędzie się w Tempe Arizona Stadium 28 stycznia 1996 Cowboy Larry Brown ,defensywny z powrotem , wykonane dwa kluczowe przechwyceniu przeciwko Pittsburgh wziąć pochwały domu MVP . Czterech stoczni przyziemienia Emmitt Smitha uruchomić w ostatnim kwartale złamał otworzyć 20-17 grę i dał kowbojów ostateczną poduszkę . Drugi przechwytywanie Brown zakończył żadnych Steeler Comeback sny . Imperium