Panthers Super Bowl Historia

1 lutego 2004 r. Carolina Panthers grać w pierwszym Super Bowl , tracąc wzruszająca decyzję New England Patriots przez wynik 32-29 . Pantery nie awansowały do ​​Super Bowl w tym sezonie z racji na 11-5 znaku sezonie regularnym i trio zwycięstw playoff . W porządku, Karolina pokonać Dallas Cowboys , St Louis Rams i Philadelphia Eagles , aby przejść do Super Bowl przeciwko Patriotów , którzy uprzywilejowanych o siedem punktów . Pierwsza połowa

kwartał Super Bowl XXXVIII był scoreless z Karolina okazuje się być prawie nieudolny w ataku . Ich rozgrywający Jake Delhomme , przetrwała okres kompletnej nędzy , brakuje na ośmiu z jego pierwszych dziewięciu przejściach. Został zwolniony z pracy , a nawet trzy razy sięgnął po jak New England gonił go po całym polu . Brakowało goli tylko dwa pola przez Patriot kicker Adam Vinitieri przechowywane scoreless grę . Wreszcie , Patrioci strzelił po podaniu pięć jardów od Toma Brady do Deion Branch, ale Karolina znalazła się i zszedł z boiska szybko , zabicie własnego przyziemienia na Steve Smith recepcji 39 jardów od Delhomme powiązać wynik na poziomie 7 -7 . New England odpowiedział z własnym napędem i krótkim podaniu od Brady David Givens dał im 14-7 prowadzenie. Następnie pozostawiono pole bramkę z 50 metrów Karolina przez kicker Jana Kasay w szatni i pistoletu odbyło się 14-10 prowadzenie.
Druga połowa

trzeci kwartał Piła bez punktacji , ale New England otwartyczwarty z przebiegu dwóch stoczni dla oceny wg Antowain Smith dla 21-10 korzyść. Karolina ryknął z powrotem na wytrzymałości Deshaun Foster 33 jardów przyziemienia kreską , ale Karolina poszła za nimi i nie pozostawiając im tyle co 21-16 . Zabrali prowadzenie po przechwytywaniu Brady we własnym polu punktowym , a następnie na trzeciej dół Delhomme podłączony na 85 - jardów przyziemienia strajku do Muhsin Mahometa . Znowukonwersja dwa punkt nie był dobry , ale Karolina przylgnął do 22-21 ołowiu . New England odzyskał prowadzenie , gdy Brady hit Mike Vrábel do sześciu punktów rzucając jeden jardów. Następnie wykonane własne dwupunktowej konwersji . Karolina Ricky Proehl zakończył Delhomme - napęd na czele z recepcji 12 jardów do przyziemienia idodatkowy punkt sprawił, że było 29-29 z poniżej dwóch minut, aby grać . Jednak Brady fashioned krótki sześciu grę nagradzany napęd i Vinitieri kopnął 41 jardów cel pole z czterema sekund do końca , aby dać Nowej Anglii na 32-29 triumf . Imperium Jake Delhomme

Jake Delhomme odzyskane wspaniale od początku do jego chwiejny Karolina niemal doprowadzić do zaburzenia . Choć tylko ukończone 16 jego 33 podań , rzucił na 323 jardów i trzy przyłożenia . Jego 85 - yard przepustka do Mahometa ustanowił rekord jako najdłużej podanie od przyziemienia w Super Bowl . Delhomme nie rzucić rywali pomimo ciągłej presji Nowa Anglia ścigany go . Błąd :
Kasay za

Panthers przegrali grę dla wszystkich zamiarów i celów , gdy po ich gry - wiązania przyziemienia i dodatkowy punkt w ramach dwóch minut przed końcem , kicker John Kasay zdołał kopnąć piłkę poza boisko na związaną z tym meczem , który z reguły dał New England piłkę na własnej 40 i stworzyły pole do bardzo krótki Tom Brady musiał negocjować utworzenie zwycięski wynik. Brady , który zakończył się z 394 mijania metrów , potrzebna sześć sztuk na pokrycie 37 metrów i skonfigurować Vinitieri game -winner . Za jego wysiłki , Brady został uznany MVP gry.
Szafa usterka

Super Bowl był prawie jak słynie w przerwie koncert . Gra , która odbyła się w Reliant Stadium w Houston , w funkcjonalny piosenkarz Justin Timberlake i Janet Jackson wykonując piosenkę Jacksona "Rock Your Body ". Pod koniec działania Timberlake odrywane niektórych ubranie Jacksona aby odsłonić piersi , która nawinięta jest postrzegana bieżącą przez cały świat przed kamery może odciąć . To był haniebnie nazywany " awarii garderoby " i wywołała poruszenie w całym USA przez pewien czas po . Imperium