Najlepszy ofensywny pomocnik League Two:James Coppinger

Policjanci i łaziki

W DN4 jest wielu piłkarzy, którzy z łatwością mogliby reprezentować Doncaster Rovers w drużynie sezonu The Football Lab w drugiej lidze. John Marquis strzelił 23 gole, Andy Butler dominował w powietrzu na środku obrońcy, podczas gdy Jordan Houghton dodał defensywną równowagę w pomocy przed kontuzją w zeszłym miesiącu.

Ostatnie słowo jednak:po prostu musi iść do Jamesa Coppingera. Reprezentowanie jednego klubu przez 13 lat – poza okresem wypożyczenia w 2012 roku w Nottingham Forest – jest wyczynem rzadko osiąganym we współczesnej grze. Sposób, w jaki był celebrowany po strzeleniu ostatniego gola w wygranym 5:1 w swoim 500. meczu z Morecambe, pokazuje, jak bardzo jest szanowany wśród graczy.

Nie sugerujmy, że szacunek, który zdobył, nie tylko w Keepmoat, ale w całym League Two, opiera się na sentymencie. Aby zobaczyć, że Coppinger ma rodowód na jeszcze wyższym poziomie, wystarczy spojrzeć na jakość jego występów i dziewięć bramek.

Kiedy Barnet odwiedził w październiku, spakowali własne pole karne w stałych fragmentach gry. Kiedy to się dzieje, ważne jest, aby gracze poza pudełkiem mieli jakość, aby wykorzystać ten dodatkowy metr przestrzeni, albo poprzez precyzyjne dostawy, albo zdecydowane strzały na bramkę. Coppinger jest zdolny do obu, ale wyprodukował to drugie, strzelając grzywną salwą w dolny róg przeciwko pszczołom.

Od tego czasu strzelił tylko trzy gole, dwa z nich, jak na ironię, nadejdą w Ulu w styczniu, ale on wnosi duży wkład w budowanie gry. Chociaż nie strzelił gola w meczu z Portsmouth w styczniu, asystował zarówno w pierwszej połowie główki Marquisa, jak i wspaniałym trafieniu w drugiej połowie Tommy'ego Rowe'a, kolejny zawodnik sezonu. Coppinger dobrze łączy się z Alcockiem i skutecznie sprasowuje, nawet w wieku 36 lat.

Copps pozostaje atutem Donny'ego i nie wykazuje oznak spowolnienia.