Igrzyska Olimpijskie 2021:Wstępne wyniki gimnastyki kobiet w USA

Grace McCallum z Getty USA, Sunisa Lee, Jordania Chile, Simone Biles, McKayli Skinnera, i Jade Carey na Igrzyskach Olimpijskich 2021

Oto wstępne wyniki zawodów gimnastycznych kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2021 w Tokio, Japonia. Będą one nadawane w godzinach największej oglądalności w NBC w niedzielę, 25 lipca więc być ostrzeżonym spoilerów. Pełny harmonogram gimnastyki na Igrzyska Olimpijskie 2021 można znaleźć tutaj.

PRZESTAŃ CZYTAĆ, JEŚLI NIE CHCESZ ZNAĆ WSTĘPNYCH WYNIKÓW OBROTU KWALIFIKACJI W GIMNASTYCE KOBIET

Wielobojowe wyniki zespołowe i indywidualne

Amerykańska drużyna gimnastyczna kobiet składa się z Simone Biles, Jordania Chile, Sunisa Lee, i Grace McCallum w konkursie drużynowym, plus Jade Carey i MyKayla Skinner, którzy zakwalifikowali się do startów w zawodach wieloboju indywidualnego i poszczególnych zawodach aparaturowych.

Podczas konkursu eliminacyjnego zespół amerykański rozpoczął nietypowo trudny początek. Pewnie, nadal zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale jest to niezwykłe dla zespołu USA i mogą mieć walkę o zdobycie złotego medalu zespołu.

Po zakończeniu konkursu eliminacyjnego w niedzielę, 25 lipca Drużyna USA była na drugim miejscu z łącznym wynikiem 170.562, tuż za Rosją z wynikiem 171,629. Nie wpłynie to na zdolność Drużyny USA do zdobycia złotego medalu drużynowego, Jednakże, ponieważ wstępne wyniki nie przenoszą się do finałów. Ale po raz pierwszy od ponad dekady Stany Zjednoczone nie znalazły się na pierwszym miejscu po wstępnych zawodach.

W konkursie indywidualnym w wieloboju, Biles i Lee zajęli pierwsze i trzecie miejsce, odpowiednio, z wynikami 57,731 i 57,166. Zatem w co jest niefortunną regułą dla większych krajów, trzy inne gimnastyczki z USA znalazły się w Top 24, czyli ile osób bierze udział w konkursie indywidualnym wieloboju, ale zasada jest taka, że ​​w zawodach mogą startować tylko dwie gimnastyczki z każdego kraju.

Tak więc przedstawicielami USA są Biles i Lee, mimo że Carey zajął dziewiąte miejsce z notą 56,265, Skinner zajął 11 miejsce z notą 55 398, a McCallum zajął 13. miejsce z wynikiem 55,165. Jedynym członkiem zespołu z USA, który nie znalazł się w Top 24, byli Chile. Chiles był w rzeczywistości jednym z dwóch amerykańskich gimnastyków, którzy prawdopodobnie dołączyli do Bilesa w wszechstronnym finale wraz z Lee, ale popełniła dwa poważne błędy na belce i nierównych prętach i zakończyła rozczarowujące 40 miejsce z wynikiem 52,698.

Wyniki poszczególnych aparatów

Na skarbcu Żółć zakwalifikowała się do finału imprezy z wynikiem 15.183, z Carey na piętach z 15.166. Podobnie jak w przypadku jednostki dookoła, zasada to dwóch przedstawicieli z każdego kraju, więc, Niestety, Skinner opuści finały, mimo że zajmie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 14,866. Ale pomimo ukończenia 1-2-4, nie był to tak mocny pokaz, jaki mógł wystawić Team USA. Żółci wyszły poza granice do automatycznego potrącenia, choć jej krypty są tak trudne, że nadal skończyła na pierwszym miejscu.

Na nierównych poręczach równoległych Lee wykonał niemal bezbłędną rutynę i zajął drugie miejsce z wynikiem 15.200. Do finału wydarzenia zakwalifikowała się również żółć, zdobywając ostatnie miejsce. Właściwie skończyła na 10. miejscu, ale ponieważ zasada dwóch na kraj wyeliminowała z rywalizacji dwie rosyjskie gimnastyczki, które zajęły piąte i szóste miejsce, Kwalifikacja żółci.

na równoważni Stany Zjednoczone wysyłają dwie kobiety do finału — Lee zajął trzecie miejsce z wynikiem 14.200, a Biles zajął siódme miejsce z wynikiem 14.066 po chwiejnym zjeździe. Niezwykłe jest tu również żółć zajmująca siódme miejsce, ponieważ jest faworyzowana nie tylko do medalu, ale prawdopodobnie do zdobycia złota.

Ćwiczenia na podłodze, Żółć zakwalifikowała się zajmując drugie miejsce z wynikiem 14,133, choć tutaj znowu, wyszła poza granice, dlatego nie skończyła na pierwszym miejscu. Carey był tuż za Bilesem na trzecim miejscu z wynikiem 14.100.

Tak więc w finale wydarzenia Biles zakwalifikował się do finału na wszystkich czterech imprezach, Carey wykwalifikowana w zakresie skarbca i ćwiczenia z podłogi, a Lee zakwalifikował się na nierównych poręczach i belce wagi. Skinnera, Chile, a McCallum nie zakwalifikował się w żadnych indywidualnych wydarzeniach.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021 odbędą się od piątku, 23 lipca do Ceremonii Zamknięcia w niedzielę, 8 sierpnia

CZYTAJ DALEJ:Harmonogram Gimnastyki Olimpijskiej 2021