Breeders’ Cup Koje na stawce w Irlandii, w Kentucky Downs

Autor:Richard Rosenblatt

Jeśli kochasz wyścigi na murawie, prawdopodobnie dobrze wiesz, że ten weekend będzie rajem dla obstawiających, z miejscami do cumowania w Pucharze Hodowców w Kentucky i Europie. Wrzuć kilka gwiazdek i kilka wypełnionych pól, a handicapy powinni podjąć wyzwanie.

Kwalifikacje BC z Leopardstown i The Curragh w Irlandii oraz z Kentucky Downs we Franklin, Ky.

Ghaiyyath – Zdjęcie dzięki uprzejmości York Racecourse

Zacznijmy w Irlandii, gdzie Ghaiyyath kontra Magical Clash w sobotnim turnieju o 1,4 miliona dolarów Irish Champion Stakes (G1) w Leopardstown pod Dublinem. Na zwycięzcę czeka bezpłatna przepustka na BC Turf w Keeneland w listopadzie.

Pięcioletni Ghaiyyath Godolphin ma ocenę 4 na 4 dla trenera Charliego Appleby i jest oceniany przez większość najlepszych koni do darni na świecie. Wśród jego zwycięstw:zwycięstwo grupy 1 w Coronation w Newmarket w czerwcu, Coral-Eclipse nad Enable w Sandown w lipcu oraz Juddmonte International nad Magical w York 19 sierpnia.

„Jeśli mamy szczęście wygrać — lub pobiec bardzo duży wyścig (sobota), można wtedy zdecydować, czy udać się do Ascot po mistrza (17 października) Stakes (G1), czy potencjalnie spojrzałbyś na Puchar Hodowców” – powiedział Appleby. „Mamy Arc, mamy Dzień Mistrzów w Ascot, a na zdjęciu także Puchar Hodowców. Zrobimy to, co jest dobre dla konia”.

Aidan O'Brien, dziewięciokrotny zwycięzca czempiona Irlandii, oddaje trzy strzały do ​​nr 10. Magical, 5-letnia klacz, jest prawdopodobnie jego najlepszym jego trio, które obejmuje Japonię i Zbrojownię. Była druga po Enable w 2018 BC Turf i od tego czasu jest 11 na 24, w tym pięć grup 1, w tym mistrz Irlandii z 2019 roku. Wprowadzono pole sześciu.

Również w Leopardstown, miejsca do koi BC są dostępne w Stawkach Matron (BC Filly &Mare Turf) oraz Juvenile Stakes (BC Juvenile Turf).

W niedzielę The Curragh oferuje dwa wyścigi BC „Wygrana i zaczynasz”:Flying Five Stakes (BC Turf Sprint) i Moyglare Stud Stakes (Młodociane klaczki ).

Oto zestawienie stawek w Kentucky Downs:

1 milion dolarów Kentucky Turf Cup (G3), 3 i więcej, 1 1/2 mile

W tym przypadku Zulu Alpha kontra Arklow w pełnym polu 12.

Zulu Alpha – Dzięki uprzejmości Coady Photography

Zulu Alpha właściciela Michaela Hui – faworyt 7-5 – wygrał 3 z 4 w 2020 roku, w tym zwycięstwo na Pegasus World Cup Turf (G1) na początek rok. Opuszczając stanowisko nr 10, stażysta Mike Maker będzie dosiadany przez Tylera Gaffalione, który będzie próbował wygrać ten wyścig drugi rok z rzędu.

„Muszę powiedzieć, że w tym roku przyjedzie do wyścigu jeszcze lepiej niż w poprzednim, ponieważ miał taki wspaniały rok” – powiedział Maker. 7-letni wałach wygrał Elkhorn (G3) w Keeneland 12 lipca

Arklow, zwycięzca 2018 Kentucky Turf Cup, jest drugim wyborem 9-2. Jest trenowany przez Brada Coxa, a dosiada go Florent Geroux, opuszczając stanowisko numer 5. 6-latek może być 0 na 4 w 2020 roku, ale ma na swoim koncie zwycięstwo na 1. poziomie w turnieju Joe Hirsch Turf Classic Stakes 2019.

Jest kilka długich rzutów, na które warto zaryzykować, w tym 10-1 Hierarchy, który zaliczył drugie miejsce dla trenera Joe Sharpa na 1 1/4 mili Kentucky Turf Podgląd pucharu 2 sierpnia.

700 000 $ Turf Sprint (G3), 3 i więcej, 6 stadiów

Wygrana i grasz w BC Turf Sprint przyciągnął przepełnione pole 16, ale tylko 12 się rozpocznie.

Całkowicie szef – Zdjęcie dzięki uprzejmości Coady Photography

Imprimis, z wynikiem 8-1, był jednym z lepszych amerykańskich sprinterów w ostatnich latach dla trenera Joe Orseno, ale ma do czynienia z trudną rywalizacją w faworycie 9-2 Totally Boss i 5-1 sekundowe wybory Front Run the Fed, Kanthaka i Bound for Nowhere.

Sześcioletni Imprimis ma 7 na 14 lat i kończy na pierwszym miejscu w Troy (G3) 8 sierpnia na torze wyścigowym Saratoga, ale był DQ do drugiego za zakłócenia. Jeśli do akcji wejdzie bliżej, może to być wyszkolona przez Graham Motion Kanthaka, która 20 czerwca zajęła drugie miejsce w Jaipur (G1) w Belmont, jej pierwszy start od prawie 13 miesięcy.

Myślę Totally Boss, zwycięzca tego wyścigu rok temu i drugi przez głowę w Shakertown (G2) w Keeneland 11 lipca, może siedzieć na dużym wysiłek dla trenera Rusty Arnolda.

500 000 $ Turf damski (G3), klacze 3-letnie i klacze, 1 mila

Trener Chad Brown, ścigający się tutaj po raz pierwszy, wysyła w tym wyścigu ulubioną królewską chwałę 9-5 dla klaczy i klaczy. 4-latka w swoich ostatnich dwóch startach między innymi skończyła za kolegami ze stajni Newspaperofrecord i Uni, więc przynajmniej nie będzie musiała się z nimi mierzyć. W zeszłym roku Regal Glory wygrał Lake Placid (G2) i Lake George (G3) w Saratodze. Brown również siodłał Tapit Today 5-1, który ostatnio był czwarty w Matchmaker (G3) w Monmouth Park.

Mitchell Road (8-1) może być czynnikiem na twardej murawie. Wygrała Ellis Park Turf, ale miała problemy na miękkiej murawie w Kentucky Downs Preview Ladies Turf, zajmując ostatnią z 11 bramek do English Affair, która w tym wyścigu ma 6-1.

500 000 $ Sprint damski (G3), 3-letni stare i wysokie klacze i klacze, 6 1/2 stadiów

Kolejny interesujący pojedynek:faworyt 2-1 Got Stormy sprintem po raz pierwszy przeciwko 6-1 Into Mystic na pełnym polu, które obejmuje również Kimari 4-1, która zajęła drugie miejsce w Puchar Wspólnoty Narodów w Royal Ascot 19 czerwca dla trenera Wesleya Warda.

Mam burzę – Dzięki uprzejmości Coglianese Photography

Got Stormy, wyszkolony przez nowo wybraną Galerię Sław Marka Casse, pokonał chłopców w wyścigu Fourstardave 2019 w Saratodze i tym razem zajął drugie miejsce. Zajęła również drugie miejsce w 2019 BC Mile i zarobiła 1,6 miliona dolarów. Dosiada ją Tyler Gaffalione.

Into Mystic wygląda na speedstera, który został wysłany do trenera Brendana Walsha, aby pobiegł w Kentucky Downs Preview Ladies Sprint (wygrała) i to jest stawka. Ostatnio ścigała się w Kalifornii dla Jeffa Mullinsa, ale w swojej karierze 11 wyścigów miała kilku trenerów. Dosiada ją Joe Talamo.