Środkowy obrońca sezonu League One:Ezri Konsa

Konsa obiecuje – zimbio.com

W sierpniu, Football Lab był w pociągu do Walsall i spotkał dwóch odwiedzających Charlton Athletic fanów. Imię, które ciągle się pojawiało, to Ezri Konsa, nastoletni środkowy obrońca, który był jednym z ich najlepszych graczy w pierwszych kilku meczach.

Konsa ponownie zaimponowała wygraną 2-1 na Bescot, jego dyscyplina i spokój wyróżniały się zarówno tego dnia, jak i w pierwszej połowie sezonu.

Potem przyszedł trudny moment dla absolwenta akademii. Popełnił jeden straszny błąd, który doprowadził do gola Millwall w derbach południowego Londynu w Den tuż przed Bożym Narodzeniem. Sympatyk może zasugerować, że żaden z pozostałych 10 graczy nie pojawił się tego dnia, ale to nie powstrzymało go przed gniewem rozgniewanych zwolenników.

Dojrzałość reakcji Konsy na tamtą noc przeczy jego 19 latom, pomagając swojej drużynie stracić tylko sześć bramek w kolejnych ośmiu meczach. Ten bieg obejmował czyste konto w następnym meczu w MK Dons, kolejny przeciwko Lwom miesiąc później, po którym nastąpił 10-osobowy triumf w walce o awans Bolton.

Ten ostatni widział, jak Konsa dominowała nad Garym Madine, jeden z najlepszych napastników w League One. Tydzień po, on i obrońca Charltona przez 94 minuty trzymali wolną bramkę Fleetwood, przed odrzuceniem zwycięstwa przez obrzydliwego późnego niwelatora.

W rozczarowującej kampanii dla Charltona ich występy w obronie przeciwko niektórym z najlepszych drużyn ligi to duża część tego, dlaczego klub nie boi się teraz kolejnych spadków. Niewielu graczy może wziąć kredyt, ale Konsa jest jedną z nich.