Skład:Santa Anita otwiera się w niedzielę; Hot Rod Charlie na boisku San Antonio

Autor:Richard Rosenblatt

W przypadku Hot Rod Charlie w przyszłym roku jest dużo do zrobienia:wycieczka do Dubaju, powrót do domu w Kalifornii i wyścig lub dwa, którego kulminacją będzie 2022 Breeders' Cup Classic (G1) w Keeneland 5 listopada.

Ale najpierw popularny ogier trenowany przez Douga O’Neilla musi pokazać, że jest gotowy do startu w swojej 4-letniej kampanii w niedzielę w San Antonio Stakes (G2) w dniu otwarcia w Santa Anita Park.

Hot Rod Charlie stał się ulubieńcem fanów podczas sezonu Triple Crown, zajmując trzecie miejsce w Kentucky Derby (może drugie, jeśli zwyciężczyni Medina Spirit zostanie zdyskwalifikowana, decyzja w toku) i zajmując drugie miejsce w Belmont Stakes (G1) 5 czerwca

Hot Rod Charlie wygrywa 41. Derby Pensylwanii – zdjęcie dzięki uprzejmości Chada B. Harmona

Zajął pierwsze miejsce w Haskell Stakes (G1), ale został zdyskwalifikowany jako ostatni za ingerencję w odcinku, wrócił i wygrał Pennsylvania Derby (G1), a następnie zajął czwarte miejsce w BC Classic.

Myślę, że jest gotowy do wygrania ”- powiedział O’Neill w San Gabriel Valley Tribune w tym tygodniu. „Radzi sobie naprawdę dobrze, wykonał wiele dobrych, mocnych galopów, wykonał kilka naprawdę dobrych, mocnych prac. Tak więc (pierwszym) celem jest niedziela i wiem, że czuję, i myślę, że grupa czuje, że Charlie jest gotowy na rock and roll i powinien być tam bardzo twardy.

Hot Rod Charlie będzie ścigał się bez migania oczu, gdy zmierzy się z sześcioma rywalami w San Antonio na 11/16 mili dla dzieci w wieku 3 lat i starszych. Biegał bez kierunkowskazów w Haskell i Pennsylvania Derby, ale z włączonymi kierunkowskazami w Classic.

Zakupiony za 110 000 dolarów przez Boat Racing, Gainesway Stable, Roadrunner Racing i Williama Straussa, „Chuck ” zarobił 2,4 miliona dolarów w 12 startach kariery – trzy zwycięstwa, dwie sekundy i trzy trzecie.

Jesteśmy bardzo podekscytowani i gotowi do rock and rolla, ” powiedział O’Neill, dwukrotny zwycięzca Kentucky Derby. „Z tym koniem naprawdę żyjemy jak marzenie.

Oto rzut oka na niektóre niedzielne wyścigi:

SANTA ANITA

200 000 $ San Gabriel Stakes (G2), 1 1/8 mil, murawa, 3-latki i więcej | Czas publikacji:16:08 (wyścig 5)

Zwycięzca pierwszego stopnia Hit the Road jest faworytem 8-5 w siódemce, ponieważ 4-letni ogierek szuka powrotu do kręgu zwycięzców.

Hit the Road wygrał Frank E. Kilroe Mile Stakes (G1) w Santa Anita w marcu, a od tego czasu zajął piąte, trzecie i trzecie miejsce w Maker's Mark Mile Stakes (G1), Del Mar Mile Stakes (G2), i odpowiednio Miles Stakes Miasta Nadziei (G2).

Hit the Road odchodzi z postu 4 pod Umberto Rispoli.

Friar's Road to drugi wybór na 5-2 i będzie jeździł Jose Ortiz z postu 2.

200 000 $ San Antonio Stakes (G2), 1 1/16 mil, dzieci w wieku 3 lat i więcej | Czas publikacji:16:40 (wyścig 6)

Hot Rod Charlie zajmuje w tym przypadku siedem punktów, co stanowi odskocznię dla większych i lepszych rzeczy, które pojawią się w 2022 roku w większości przypadków.

Trener Doug O’Neill, który zajął czwarte miejsce w BC Classic z włączonymi migaczami, mówi, że tym razem migacze są wyłączone.

3-letni ogierek jest faworytem 6-5, z Express Train na 7-2, a Eight Rings na 4-1. Hot Rod Charlie odchodzi z postu 4 pod Flavien Prat.

200 000 $ Santa Anita Mathis Mile Stakes (G2), 1 mila, murawa, 3-latki | Czas publikacji:17:12 (wyścig 7)

Beyond Brilliant jest niewielkim faworytem 5:2 nad Du Jour (3-1) na dziewiątce.

Trenowany przez Johna Shirreffsa Beyond Brilliant wchodzi do wyścigu ze zwycięstwem na karku w Hollywood Derby (G1).

Du Jour, trenowany przez Boba Bafferta, w swoim poprzednim starcie był ósmy w Dueling Grounds Derby w Kentucky Downs.

300 000 $ La Brea Stakes (G1), 7 stadiów, klaczki 3-letnie | Czas publikacji:17:44 (wyścig 8)

Bob Baffert i Maximum Security – dzięki uprzejmości komunikatu prasowego Santa Anita

Prywatna misja wyszkolona przez Boba Bafferta jest faworytem 8-5 w polu siedmiu. Klaczka Into Mischief jest 3 z 4 w 2021 roku, jej jedyna porażka to ostatnie miejsce w BC Distaff (G1) po wygraniu Zenyatta Stakes (G2) przed tym wyścigiem.

Missy P. to drugi wybór 5-2 dla trenera Richarda Mandelli.

300 000 $ Runhappy Malibu Stakes (G1), 7 stadiów, 3-latki | Czas publikacji:18:49 (wyścig 10)

Flightline jest faworytem 4-5 w grupie siedmiu sprinterów. Ogierek jest synem najlepszego reproduktora Tapita, który w swojej rozwijającej się karierze rozpoczyna start 2 na 2. Wygrał o 13 ¼ długości w swoim debiucie w Santa Anita 4 kwietnia, a następnie wygrał opcjonalny zasiłek na 6 stadiów o 12 ¾ długości w Del Mar 5 września dla trenera Johna Sadlera.

Dr Schivel, dwukrotny zwycięzca pierwszego stopnia, który zajął drugie miejsce w BC Dirt Mile, jest najlepszym wyborem dla trenera Marka Glatta w ciągu 5-2 sekund.

300 000 USD Oaks (G1), 1 ¼ mili, darń, klaczki 3-letnie | Czas publikacji:19:20 (wyścig 11)

W tym przypadku ustalono pole 10, a Going Global jest faworytem trenera Phila D'Amato od 9 do 5.

Puszyste skarpetki to drugi wybór 3-1 dla trenera Chada Browna.

W Going Global będzie jeździł Flavien Prat z postu 5; Fluffy Socks zaczyna się od szyny pod Mikem Smithem.

Going Global wygrywa wyścig off w Del Mar Oaks (G1) i Goldikova Stakes (G2), oba w Del Mar. Fluffy Socks startuje po raz pierwszy od wygrania Sands Point Stakes (G2) w Belmont 16 października .

PARK GULFSTREAM

100 000 $ Tropical Park Derby, 1 1/16 mil, murawa, 3-latki | Czas publikacji:16:32 (wyścig 10)

Never Surprised jest faworytem 8-5 w polu 12, które obejmuje również Yes This Time przy 9-2 i Scarlett przy 6-1.

Trenowana przez Todda Pletchera Never Surprised zajęła pierwsze lub drugie miejsce we wszystkich sześciu startach, ostatnio wygrała 6 ¼ długości w Gio Ponti Stakes w Aqueduct 26 listopada. Wcześniej zajęła drugie miejsce w trzech wyścigach – Hill Prince Stakes (G2), Saranac Stakes (G3) i Kitten's Joy Stakes (G3).

Byłem bardzo zadowolony z jego ostatniego wyścigu, a on jest entuzjastycznie trenowany do tego wyścigu, ” powiedział Pletcher.

Luis Saez jedzie Nigdy Zaskoczony, wyjeżdżając z postu 2.

[Skład:Santa Anita otwiera się w niedzielę; Hot Rod Charlie na boisku San Antonio: https://pl.sportsfitness.win/Sporty-widowiskowe/Wyścigi-konne/1018051315.html ]