Jorge Vargas, Jr.
Rudy Rodriguez
Kula — Pani na wakacjach, według Święta Harlana

2021 Kentucky Derby Preps:Stawka Withersa

W miarę jak droga do 147. Kentucky Derby toczy się naprzód, US Racing spogląda wstecz na historię wielu wyścigów przygotowawczych, które oferują teraz kwalifikacje wskazuje na Run for the Roses w Churchill Downs 1 maja

Stawka w wysokości 250 000 USD (G3) na Akwedukt w sobotę to jeden z najstarszych stawki dla 3-latków spornych w kraju. Wyścig został nazwany na cześć nowojorskiego biznesmena, właściciela i hodowcy koni oraz niegdyś właściciela Monmouth Park, Davida Dunhama Withersa, który był właścicielem zwycięzcy wyścigu z 1890 roku, króla Erica.

Po raz pierwszy oferowany w kalendarzu wyścigów w Nowym Jorku w 1874 roku, Withers był prowadzony na pięciu różnych torach – Jerome Park, Morris Park, Jamaica Race Course, Belmont Park, a teraz Aqueduct . Nie było kwestionowane w 2011 roku, ale zostało przywrócone do kalendarza na 2012 rok i od tego czasu pozostaje podstawą wczesnej przygotowań do New York Kentucky Derby (G1).

Gotham Stakes i kwietniowy pomnik drewna

Wyścig oferuje punkty Road to the Derby, które otwierają bramkę do Run for the Roses – 10-4-2-1 dla czterech najlepszych graczy. Na razie zwycięzca jest jednym z lepszych kandydatów do startu w Louisville, biorąc pod uwagę, że 10 innych jest na siódmej pozycji na aktualnej liście z 10 punktami każdy.

The Withers był silnym wskaźnikiem zarówno dla Gotham Stakes (G3) w przyszłym miesiącu, jak i kwietniowego Wood Memorial (G2), ale ogólnie nie miał dużego wpływu na żaden z Niedawno ścigały się w potrójnej koronie, choć historycznie szczyci się kilkoma znanymi nazwiskami na liście zwycięzców.

Aristides wygrał drugi bieg wyścigu w 1875 roku, zanim nosił róże, a inni znani biegacze, których nazwiska zostały zapisane w podręcznikach historii, jako zwycięzcy Withers to Duke of Magenta, Tyrant, Hanover , Domino, Colin, Sir Barton, Wojenny, Niebieski Larkspur, Johnstown, Hrabia Fleet, Polinezyjczyk, Książę Wzgórz, Rdzenny Tancerz, Jaipur, Dr Fager, Odważne rozumowanie, Klucz do mennicy, Pogromca domów, Dixie Brass i Bernardini .

Max Player

Rok temu Max Player wygrał ten wyścig, zanim zdobył bramkę do wszystkich trzech przetasowanych wyścigów COVID-19 Triple Crown, zdobywając trzecią pozycję w Belmont Stakes (G1) i piąte miejsce w Derby and the Preakness (G1).

Wir polarny i zamieć, które w tym tygodniu ogarnęły znaczną część wschodnich Stanów Zjednoczonych, w tym Nowy Jork, mają minąć do soboty, ale będzie zimno, a temperatury prawdopodobnie nie osiągną szczytu 40 stopni. The Withers został uznany za ósmy popołudniowy wyścig z czasem pocztowym 16:25. ET.

W celu złagodzenia ryzyka i ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, stan Nowy Jork wymaga obecnie, aby wszystkie tory wyścigowe działały bez obecności widzów, a niezbędny personel i pracownicy działali zgodnie ze ścisłym stanem zdrowia i wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Ograniczona liczba właścicieli licencjonowanych przez stan może obecnie uczestniczyć w wyścigach na żywo w dniu zgłoszenia konia.

Po raz trzeci wyścig został przedłużony o szesnastą mili z 1 1/16 mili do 1 1/8 mili.